PŚ w Niżnym Tagile: Zmiana w składzie Norwegii, Stjernen zostaje w domu

Andreas Stjernen nie rozpoczął nowego sezonu Pucharu Świata na najwyższym poziomie. Ba, wiele mu do tego brakuje, dlatego trener Alexander Stoeckl zdecydował, że najlepszego lotnika minionej zimy nie zobaczymy w Niżnym Tagile.

Jeden z czołowych zawodników minionej zimy Andreas Stjernen ma kłopoty z odnalezieniem dobrej dyspozycji. Start sezonu jest dla niego słaby, bo do tej pory nie udało mu się zdobyć choćby punktu. Z tego powody trener norweskiej ekipy postanowił, że Stjernen nie pojedzie na zawody Pucharu Świata w Niżnym Tagile. W zamian za niego w Rosji zobaczmy Sondre Ringena. Dwudziestodwuletni zawodnik debiutował w Pucharze Świata ubiegłej zimy. To było podczas RAW Air w Oslo. Tam nie przebrnął kwalifikacji, ale w Lillehammer zajął już 22. miejsce.

Poza Ringenem w Niżnym Tagile zaprezentują się: Robert Johansson, Daniel Andre Tande, Johann Andre Forfang oraz Halvor Egner Granerud. Być może lekkie odświeżenie składu pomoże Norwegom odzyskać blask z ubiegłego sezonu. Mistrzowie olimpijscy ani raz nie stanęli jeszcze na podium. Bardzo liczyli na to w Ruce, ale nie udało się. – To po prostu rozczarowanie – ocenił były skoczek Johann Remen Evensen.


Źródło: NRK

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.