PŚ w Niżnym Tagile: Skoczkowie przenieśli się do Rosji. Dziś kwalifikacje (lista startowa)

Fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

Karuzela Pucharu Świata w skokach narciarskich nie zwalnia tempa. W ten weekend czekają na skoczków konkursy indywidualne w rosyjskim Niżnym Tagile. Po wietrznych zawodach w Wiśle i Ruce, prognozy pogody dla kolejnego miejsca nie są optymistyczne, wiatr znowu może namieszać.

Nasi skoczkowie wystąpią w tym samym składzie co w fińskiej Ruce. Konkurs ilościowo był dla nas bardzo korzystny (sześciu Polaków punktowało), niestety jakościowo było już dużo gorzej, gdyż najwyżej sklasyfikowany był Dawid Kubacki, który zajął dwunaste miejsce. Ambicje samych skoczków jak i nadzieje polskich kibiców są dużo większe. Planem na kwalifikacje jest awans całej siódemki, o wpadkach nie może być mowa.

Po fali dyskwalifikacji w Finlandii, gdzie zdyskwalifikowano trzech Norwegów oraz dwóch Słoweńców, zastanawiać nas będzie czy również w Rosji będą odbywać się tak skrupulatne kontrole. Jeśli tak, to czy znowu te nacje będą miały największe problemy?

Zadziwiająca sytuacja spotkała Thomasa Assena Markenga, który prawdopodobnie nie wystąpi w piątkowych kwalifikacjach ze względu na… nieaktualny paszport. Możliwe, iż pojawi się w niedzielnych zawodach. Więcej o tym TUTAJ.

Początek kwalifikacji o godzinie 15:30. Przed nimi zostaną rozegrane dwie serie treningowe. Prognozy pogody są raczej niekorzystne. W piątek ma padać śnieg, a porywy wiatru mogą sięgnąć 8m/s.

Lista startowa kwalifikacji

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.