PŚ w Niżnym Tagile: Severin Freund triumfuje w jednoseryjnym konkursie!

SAM_3937Severin Freund odniósł zwycięstwo drugiego dnia na skoczni w Niżnym Tagile. Niemiec wyprzedził wczorajszego zwycięzce Andersa Fannemela i Stefana Krafta. Jury zdecydowało anulować drugą serie przed skokami najlepszej 10. Punktów nie zdobył ani jeden Polski skoczek.

 Freund oddał skok na odległość  131,5 m i zdobył 145,7 pkt, co pozwoliło mu dzisiaj odnieść 10 zwycięstwo w karierze.. Drugie miejsce zajął lider klasyfikacji generalnej dzięki lądowaniu na 135 metr e(143,3 pkt), a trzecie nowy rekordzista skoczni Stefan Kraft (138 m; 141,1 pkt).

W czołowej 30 nie znalazł się dzisiaj żaden z Biało-Czerwonych. Najlepszym z nich był Maciej Kot (120,5 m; 101,9 pkt), który zajął 35 miejsce. Z powodu niesprzyjających warunków Jan Ziobro oraz Piotr Żyła zaprezentowali się bardzo źle i podobnie jak Kot nie zdobyli dzisiaj punktów. Klemens Murańka i Dawid Kubacki zaliczyli upadki, jednak wszystko wskazuje na to, że nic im się nie stało. Oprócz Polaków wywrotkę zaliczył również Marath Zhaparov.

 Dzisiejszemu konkursowi towarzyszyły bardzo zmienne warunki, które pozwoliły niektórym odlecieć, a drugich ściągały ku ziemi. W drugiej serii skoki zdołało oddać już 20 zawodników, lecz jury nie chciało narażać zdrowia kolejnych zawodników i zdecydowało anulować tą część konkursu.

Pełne wyniki zawodów

 Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.