PŚ w Niżnym Tagile: Rosjanie liczą na Klimowa. Dziś kwalifikacje (lista startowa)

Skoczkowie narciarscy ze śnieżnej Finlandii przenoszą się w ten weekend do rosyjskiego Niżnego Tagiłu. W kwalifikacjach, które odbędą się dzisiaj o godzinie 15:45, weźmie udział 63 zawodników.

Dotychczas na skoczni Aist rozegrano sześć indywidualnych konkursy Pucharu Świata, w których triumfowali: Anders Fannemel, Peter Prevc, dwukrotnie Severin Freund oraz Richard Freitag i Andreas Wellinger. Jeszcze do ubiegłorocznych zawodów najwięcej miejsc na podium w tej rosyjskiej miejscowości mieli Norwegowie, ale Niemcy ich dogonili. Obie nacje mają po sześć lokat w czołowej trójce. Jednak nasi zachodni sąsiedzi wypadają lepiej, bo mają aż cztery zwycięstwa.


Co do reprezentacji Polski – żadnemu z naszych rodaków nie udało się jeszcze wskoczyć do najlepszej trójki, a najlepszym rezultatem jest szóste miejsce wywalczone przez Kamila Stocha w 2015 r. Trener Stefan Horngacher zdecydował, że do Rosji zabierze sprawdzoną już szóstkę, czyli: Kamila Stocha, Stefana Hulę, Piotra Żyłę, Dawida Kubackiego, Macieja Kota i Jakuba Wolnego. Liczmy na to, że tym razem skocznia o punkcie konstrukcyjnym K-120, okaże się bardziej łaskawa dla naszych reprezentantów. Punkt HS tego obiektu zlokalizowany jest na 134. metrze. Rekord należy do Johanna Andre Forfanga (przeczytaj o niezwykłej pasji Forfanga), który przed rokiem skoczył tutaj 141,5 metra.

Lista startowa

Kwalifikacje odbędą się o godzinie 15:45, transmisja w Eurosporcie. Dwie godziny wcześniej odbędzie się oficjalny trening.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.