PŚ w Niżnym Tagile. Rewanż w Rosji. Kto najlepszy przed Planicą? (lista startowa)

fot. sportsinwinter.pl

Emocje po sobotnich zmaganiach jeszcze nie opadły, a już nadchodzi niedzielna rywalizacja pomiędzy skoczkami. Zawodnicy znów będą zmagać się o punkty w Niżnym Tagile. 

fot. sportsinwinter.pl

W dzisiejszych zmaganiach ponownie zobaczymy 51 zawodników. Wśród Polaków na starcie kwalifikacji pojawią się Aleksander Zniszczoł, który w sobotnim konkursie odnotował najlepszy wynik w karierze (6. miejsce), Maciej Kot oraz Paweł Wąsek. Zobaczymy również próby Stafena Huli, Jakuba Wolnego, a także Tomasza Pilcha.

Po nieoczekiwanym zwrocie akcji w drugiej serii sobotnich zmagań, Markus Eisenbichler ukończył zawody na 28. miejscu. Po pierwszej serii zawodnik prowadził miał ponad 11-punktową przewagę nad rywalami. Nie ulega więc wątpliwości, że będzie on walczyć o odzyskanie dominacji w klasyfikacji generalnej. Obecnie bowiem traci on 17 punktów do Halvora Egnera Graneruda i po raz pierwszy w tym sezonie spadł z pierwszego miejsca w tym zestawieniu.

Zmagania na rosyjskim Bocianie będą ostatnim sprawdzianem przed zaległymi Mistrzostwami Świata w Lotach w Planicy, które zostały zaplanowane na kolejny tydzień. Nie ulega więc wątpliwości, że zawodnicy będą chcieli pokazać się od najlepszej strony. Nikt bowiem nie chce być tym, który odpadnie, a gra toczy się o wysokie miejsca i nagrody. Kto dziś zdominuje rosyjski obiekt? Przekonamy się już niebawem.

Pełna lista startowa kwalifikacji znajduje się tutaj. 

Źródło: informacja własna.