PŚ w Niżnym Tagile: Polscy skoczkowie walczą w Rosji (lista startowa)

09:00, 02.12.2017 Anna Felska

Przed nami pierwszy konkurs indywidualny, z dwóch zaplanowanych w Niżnym Tagile. Na rosyjskim obiekcie Aist powalczy szóstka Polaków. Najlepszym dotychczas osiągnięciem na tej skoczni było szóste miejsce Kamila Stocha. Czy tym razem naszym reprezentantom uda się poprawić ten wynik?

Kompleks skoczni w Niżnym Tagile nosi nazwę Aist, co w tłumaczeniu oznacza Bocian. Obiekt HS 134 dopiero po raz trzeci gości najlepszych skoczków świata. W przeszłości zawody Pucharu Świata były tu rozgrywane w 2014 i 2015 roku. W minionym sezonie konkursy w Rosji z powodu problemów finansowych organizatorów nie zostały rozegrane. Najlepsze i najgorsze wspomnienia z tą z skocznią ma Kamil Stoch, który dwa lata temu nie zakwalifikował się do pierwszego konkursu, a w drugim zajął szóstą pozycję. Rekordzistą skoczni jest Johann Andre Forfang, który 13 grudnia 2015 roku wylądował na 140 m i stanął na trzecim stopniu podium. Czy tym razem Norweg potwierdzi wysoką formę i będzie w czołówce zawodów?

Na starcie dzisiejszego konkursu, który jest dopiero trzecim konkursem indywidualnym w tym sezonie, znalazło się tradycyjnie pięćdziesięciu zawodników z czternastu państw. Jako pierwszy z Polaków na belce z nr 20. pojawi się Jakub Wolny. Następnie z 34. nr startowym zobaczymy Macieja Kota, a już czterech zawodników później wystąpi Stefan Hula. Dawid Kubacki i Piotr Żyła wystąpią obok siebie z numerem 41 i 42. Jako ostatni z nr 47. na belce zasiądzie Kamil Stoch. Pod nieobecność lidera Pucharu Świata Junshiro Kobayashiego pierwszą serię zakończy zwycięzca zawodów z Kuusamo - Słoweniec Jernej Damjan.

Lista startowa konkursu

Początek pierwszej serii już o godz. 16:15. Godzinę wcześniej zaplanowana została seria próbna. Transmisję telewizyjną z zawodów przeprowadzi TVP 1 i Eurosport 1. Zapraszamy również na relację do Radio Gol od godz. 16:10.