PŚ w Niżnym Tagile. Norwegowie bez rewelacji krajowych mistrzostw w składzie

fot. M. Rudzińska

Alexander Stoeckl odkrył karty i podał skład reprezentacji Norwegii na pierwsze zawody Pucharu Świata 2021/2022. W składzie jego podopiecznych zabrakło sensacyjnego mistrza kraju Oscara Westerheima. Powrócił za to Anders Fannemel.

fot. M. Rudzińska

Dzisiaj poznaliśmy skład na Niżny Tagił zwycięzców Pucharu Narodów minionej zimy. W grupie norweskich skoczków, która uda się do Rosji, nie zabraknie oczywiście Halvora Egnera Graneruda. Ponadto w akcji obejrzymy również Roberta Johanssona, Johanna Andre Forfanga oraz Mariusa Lindvika. Niezwykle cieszy fakt, iż powołanie otrzymał również Daniel Andre Tande.

Dwa ostatnie miejsca obsadzili Fredrik Villumstad oraz… Anders Fannemel. Dla tego drugiego będzie to powrót do zawodów najwyższej rangi po ponad 2,5-rocznej przerwie. Villumstad jedyny raz wystąpił w Pucharze Świata także w marcu 2019 r. podczas jednego z konkursów zaliczanych do cyklu Raw Air.

Te powołania oznaczają, że nie zobaczymy na starcie sensacyjnego mistrza Norwegii Oscara Westerheima. Wiadomo też, że taki sam team reprezentujący kraj wikingów uda się na zmagania do Ruki.


Źródło: Hopplandslaget