PŚ w Niżnym Tagile. Markus Eisenbichler wygrywa kwalifikacje

fot. Grzegorz Granica

Markus Eisenbichler wyprzedził swojego rodaka, Karla Geigera, w kwalifikacjach do drugiego konkursu PŚ w Niżnym Tagile. Trzecie miejsce zajął Robert Johansson z Norwegii. W zawodach zabraknie Ryoyu Kobayashiego, który został zdyskwalifikowany. Do konkursu awansowało 5 Polaków. Początek zawodów o godzinie 16.

fot. Grzegorz Granica

Zwycięzcą kwalifikacji został Markus Eisenbichler, który oddał skok na odległość 120,5 metrów. Wyprzedził on swojego rodaka, Karla Geigera, a także Roberta Johanssona z Norwegii. Eisenbichler i Johansson to jedyni skoczkowie, którym udało się przekroczyć punkt konstrukcyjny skoczni w Niżnym Tagile. Pozostali zawodnicy słabo radzili sobie z bardzo nisko ustawioną belką. Czołową piątkę niespodziewanie uzupełnili Danił Sadriejew z Rosji oraz Fin, Niko Kytosaho. Sensacją jest brak awansu Ryoyu Kobayashiego, który został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon.

Najlepszy z Polaków, Dawid Kubacki, zajął 8 miejsce. Pozostali spisali się dużo słabiej. Kamil Stoch był 24, Piotr Żyła 25, Andrzej Stękała 31, a Jakub Wolny 44. Do konkursu nie awansował Stefan Hula, który zakończył kwalifikacje na 54 pozycji.

Wyniki kwalifikacji

Źródło: informacja własna