PŚ w Niżnym Tagile. Marita Kramer zwycięża w serii próbnej

fot. YouTube

Marita Kramer nie ma sobie równych w Niżnym Tagile. Austriaczka zwyciężała we wczorajszych treningach i kwalifikacjach, a dzisiaj okazała się najlepsza także w serii próbnej. Drugie miejsce zajęła Kaori Iwabuchi z Japonii, a trzecie Niemka, Katharina Althaus. Polki zajęły odległe pozycje. Początek konkursu o 15:30.

fot. YouTube

Marita Kramer przystąpi do dzisiejszego konkursu w roli zdecydowanej faworytki. Austriaczka zwyciężyła w każdej z 4 serii skoków, które zostały od wczoraj rozegrane w Niżnym Tagile. W serii próbnej wygraną dał jej skok na odległość 91,5 metrów, dzięki któremu o 5 punktów wyprzedziła Japonkę, Kaori Iwabuchi. Trzecie i czwarte miejsce zajęły reprezentantki Niemiec, Katharina Althaus oraz Anna Rupprecht. Czołową piątkę uzupełniła Ema Klinec ze Słowenii. Szóstą pozycję zajęła Japonka, Sara Takanashi.

W konkursie wystąpią dwie reprezentantki Polski. W serii próbnej Kamila Karpiel uplasowała się na 33 pozycji. Z kolei Kinga Rajda znalazła się na 39 miejscu, po skoku wynoszącym zaledwie 51 metrów. Warunki, towarzyszące skoczkiniom w serii próbnej, były dużo gorsze niż wczoraj. Większość zawodniczek miała wiatr pod narty, ale czasem odwracał się on i wiał z drugiej strony.

Wyniki serii próbnej

Źródło: informacja własna