PŚ w Niżnym Tagile. Marita Kramer poza konkurencją, Polki bez punktów

fot. YouTube

Marita Kramer z Austrii w stylu nie budzącym żadnych wątpliwości wygrała inaugurujące cykl Pucharu Świata w skokach narciarskich kobiet zawody w Niżnym Tagile. Drugie miejsce zajęła Słowenka Ema Klinec, trzecie – weteranka światowych skoczni Daniela Iraschko-Stolz z Austrii.

fot. YouTube

Marita Kramer, która li tylko przez sprawy covidowe nie zdobyła w zeszłym sezonie Kryształowej Kuli grała dziś w innej lidze, niż jej rywalki. Już w pierwszym skoku na odległość 104,5 metra odstawiła rywalki o kilka długości. Drugi skok – 96 m – zwieńczył dzieło. Nota 253,5 pkt dała jej niemal 42 punkty przewagi nad Emą Klinec. Słowenka pewnie zajęła drugie miejsce (92 m; 91 m / 211,8 pkt), ale od Marity dzieliła ją przepaść. Zwraca uwagę trzecie miejsce weteranki, 38 letniej Danieli Iraschko-Stolz, która śrubuje swój rekord najstarszej zawodniczki na podium PŚ. Daniela skoczyła dwa razy 90 m i na podium wskoczyła z piątej pozycji z notą 207,4 pkt.

Czwarta z rodzeństwa z punktami – Polki niestety bez

Kolejne miejsca zajęły Słowenka Ursa Bogataj, najlepsza z Niemek Katharina Althaus, rekordzistka pod względem ilości pucharowych zwycięstw (i to w kategorii otwartej obejmującej mężczyzn i kobiety) Japonka Sara Tanakashi (która akurat z miejsca na podium po pierwszej serii spadła), trzecia z Austriaczek Lisa Eder, trzecia ze Słowenek Nika Kriznar (zdobywczyni Kryształowej Kuli sprzed roku) oraz Niemki Juliane Seyfarth i Pauline Hessler. Warto zauważyć dobre, dwudzieste miejsce, Szwedki Fridy Westman oraz dwudziestą trzecią pozycję Słowenki Niki Prevc. Po swych trzech braciach – Peterze, Cene i Domenie – jest czwartą z tego sportowego rodzeństwa z punktami PŚ – zapewne jeszcze nie raz o niej usłyszymy.

Niestety nie udał się dziś start naszym zawodniczkom. Kinga Rajda skoczyła na odległość 72,5 metra i z notą 72 pkt była trzydziesta czwarta. Jeszcze gorzej zaprezentowała się Kamila Karpiel (69 m / 64,1 pkt / 38. pozycja).

wyniki zawodów

źródło: własne