PŚ w Niżnym Tagile. Marita Kramer ponownie najlepsza

fot. YouTube

Niedzielne zmagania w Niżnym Tagile, zakończyły się zdecydowanym triumfem Marity Kramer. Tuż za nią uplasowała się  Nika Kriznar, a podium dopełniła reprezentantka Japonii Sara Takanashi. Tuż za podium uplasowała się Austriaczka Daniela Iraschko Stolz, która do swojej rodaczki straciła 18,1 pkt.

fot. YouTube

Marita Kramer, ponownie stanęła na najwyższym stopniu podium. Podobnie jak to było w sobotę, tak i dzisiaj była nie do pokonania. Austriaczka oddała skoki na odległość 97,5 i 94,5 metra, dzięki czemu wygrała z drugą Niką Kriznar z przewagą 10,8 pkt. Natomiast z trzecią Sarą Takanashi, wygrała o 13,1 pkt. Daniela Iraschko Stolz, mimo fenomenalnej próbie na 96,5 metra w rundzie finałowej, zajęła 4 miejsce i straciła do trzeciej Japonki, równo 5 pkt.

Miejsca w pierwszej dziesiątce, ponad to dopełniły: Nozomi Maruyama, Silje Opseth, Katharina Althaus, Thea Miniyan Bjoerseth, Yuki Ito, oraz Chiara Hoelzl. Największy wzrost zanotowała Irina Avakumowa, która przesunęła się z 22 pozycji na miejsce 12. Z kolei największy spadek zanotowała Julia Kykkaenen, która spadła z miejsca 15, na pozycję 22.

Pełne wyniki konkursu znajdują się tu.

Źródło: informacja własna