PŚ w Niżnym Tagile. Marita Kramer najlepsza na treningu

fot. YouTube

Za nami pierwsze treningi nowego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich kobiet. Na skoczni normalnej w Niżnym Tagile z najlepszej strony pokazała się Marita Kramer, która wygrała obie serie treningowe. Bardzo słabo spisały się reprezentantki Polski. O 17:30 rozpoczną się kwalifikacje.

fot. YouTube

I trening

W pierwszym treningu zwyciężyła Marita Kramer. Austriaczka o zaledwie 0,8 punktu wyprzedziła Słowenkę, Nikę Kriznar. Na trzeciej pozycji, z większą stratą, uplasowała się legendarna Japonka, Sara Takanashi. Czołową piątkę uzupełniły Ema Klinec ze Słowenii oraz Niemka, Katharina Althaus. Bardzo słabo spisały się reprezentantki Polski. Najlepsza z nich, Kamila Karpiel, zajęła 37 miejsce. Kinga Rajda uplasowała się dopiero na 53 pozycji, a Nicole Konderla była 63.

II trening

Drugi trening potwierdził wysoką formę czołowych zawodniczek ubiegłego sezonu. Marita Kamer znów zwyciężyła, kolejny raz wyprzedzając Nikę Kriznar. Trzecią pozycję zajęła austriacka weteranka, Daniela Iraschko – Stolz. Tym razem słabiej spisała się Sara Takanashi, która uplasowała się na 11 miejscu. W czołówce treningów obyło się jednak bez większych niespodzianek. Po raz kolejny bardzo słabo zaprezentowały się Polki. Nicole Konderla zajęła 40 miejsce, Kamila Karpiel była 50, a Kinga Rajda 51. Obu seriom treningowym towarzyszyły bardzo stabilne, zwłaszcza, jak na Niżny Tagił, warunki wietrzne.

Wyniki treningu

Źródło: informacja własna