PŚ w Niżnym Tagile: Kwalifikacje znów dla Forfanga, wszyscy Polacy w konkursie

fot. Anna Felska

fot. Anna Felska

Johann Andre Forfang wygrał niedzielne kwalifikacje do drugiego konkursu indywidualnego w Niżnym Tagile. Drugie miejsce zajął Stefan Kraft, a trzecie Thomas Aasen Markeng. Wszyscy Polacy awansowali do pierwszej serii, najlepszy z nich – Jakub Wolny – uplasował się na osiemnastej lokacie.

Na starcie kwalifikacji do kolejnego w tym sezonie konkursu indywidualnego stanęło 64 zawodników. Dwóch ostatnich, Anze Lanisek i Daniel Andre Tande, na oddanie próby musiało długo poczekać ze względu na silny wiatr. Słoweński skoczek kilkukrotnie musiał na dodatek schodzić z belki startowej. Najlepszy w kwalifikacjach okazał się ten, który najlepszy był również w piątek. Mowa o rekordziście obiektu w Niżnym Tagile Johannie Andre Forfangu. 24-letni Norweg o cztery metr przeskoczył rozmiar skoczni i z przewagą 5,4 punktu wyprzedził drugiego Austriaka Stefana Krafta, który z kolei uzyskał odległość 131,5. Trzecie miejsce zajął drugi z reprezentantów Norwegii Thomas Aaasen Markeng. Nie skakał on we wczorajszym konkursie ze względu na problemy z paszportem, a dziś oddał próbę o długości 131,5 m i stracił 11,4 pkt do Forganga. Czwarty był triumfator klasyfikacji generalnej sezonu PŚ 2018/2019 Ryoyu Kobayashi, który skoczył na 129 metr (+13,8 pkt). Piątkę zamknął Niemiec Karl Geiger (128 m, 14 pkt straty do najlepszego).

W czołowej dziesiątce dzisiejszy kwalifikacji znaleźli się również Norweg Marius Lindvik, Niemiec Constantin Schmid, triumfator wczorajszego konkursu Pucharu Świata Japończyk Yukiya Sato, Słoweniec Peter Prevc oraz Austriak Daniel Huber. Osiemnaste miejsce zajął najlepszy z reprezentantów biało-czerwonych Jakub Wolny. Tuż za nim uplasował się Klemens Murańka. Obaj skakali w identycznych warunkach – mieli odjęte 16,3 za wiatr. Reszta Polaków również ukończyła kwalifikacje w czołowej pięćdziesiątce – dwudziesty dziewiąty był Kamil Stoch, trzydziesty ósmy Stefan Kula, trzydziesty dziewiąty Piotr Żyła, czterdziesty Dawid Kubacki, a czterdziesty drugi Maciej Kot.

wyniki kwalifikacji

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.