PŚ w Niżnym Tagile: Kwalifikacje dla Ryoyu Kobayashiego. Bez Wolnego w konkursie głównym

15:28, 02.12.2018 Agnieszka Białek Aktualizacja: 17:59, 03.12.2018

Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata - Ryoyu Kobayashi wygrał kwalifikacje do dzisiejszego konkursu indywidualnego w Niżnym Tagile. Na drugim miejscu uplasował się niespodziewanie Kevin Bickner. Trójkę najlepszych zawodników dopełnił Karl Geiger. Polacy wystartują w piątkę bez Jakuba Wolnego, który podczas kwalifikacji miał problemy ze sprzętem.

Ryoyu Kobayashi w kwalifikacjach uzyskał odległość wynoszącą 129 metrów. Wygrał o 2.6 pkt. przed Amerykaninem - Kevinem Bicknerem, który lądował również na 129 metrze. Trzecie miejsce zajął Karl Geiger po skoku na 126,5 metra (122.1 pkt.). Kwalifikacje dla wszystkich zawodników odbywały się z piątej belki startowej.

Stefan Kraft w swojej próbie skoczył 125,5 metra (120.5 pkt.), co dało mu czwartą pozycje. Piąty w kwalifikacjach był Robert Johansson, który może pochwalić się odległością taką samą jak Krafta. Na szóstym miejscu sklasyfikowany został Kamil Stoch. Nasz multimedalista olimpijski uzyskał 124 metry (117.7 pkt).

Ósmy był wczorajszy trzeci zawodnik konkursu - Piotr Żyła. Popularny wśród kibiców "wiewiór" wylądował na 125 metrze (116 pkt.). Do zawodów zakwalifikował się również Maciej Kot (119,5 metra; 104.4 pkt.; 23 miejsce) oraz Stefan Hula (115,5 metra; 98.7 pkt.; 32 miejsce). Nie co gorzej poszło Dawidowi Kubackiemu, który na skoczni w Niżnym Tagile skoczył tylko 114,5 metra i zajął tym samym 36 lokatę. Niestety, w zawodach nie zobaczymy Jakuba Wolnego. 23 - latek nie wystartował w kolejności w jakiej powinien, ponieważ miał problemy przed startem. Być może chodziło o problemy z wiązaniami, gdyż jego skok na odległość 109 metrów był najsłabszym ze wszystkich oddanych na tej skoczni przez biało-czerwonych.

Pełne wyniki kwalifikacji

Start konkursu zaplanowano na godz. 16:00. Transmisje z zawodów przeprowadzą stacje TVP 1 i Eurosport 1.