PŚ w Niżnym Tagile. Granerud, Stoch czy Kobayashi? Kto najlepszy w pierwszym konkursie sezonu? (lista startowa)

Wczorajsze kwalifikacje oficjalnie zainaugurowały sezon olimpijski. Już dzisiaj zawodnicy staną na starcie pierwszego konkursu indywidualnego na skoczni w Niżnym Tagile. Kto pokusi się o zwycięstwo? Czy sprawdzą się przedsezonowe przewidywania walki Kobayashiego z Granerudem, a może do rywalizacji włączy się ktoś inny?

fot. Bobo

Niżny Tagił po raz pierwszy w historii gości inaugurację sezonu w skokach narciarskich, wcześniej taka sytuacja nie miała miejsca. Dzisiaj zawodnicy przystąpią do rywalizacji w konkursie indywidualnym na skoczni HS 134. Podczas tego konkursu poznamy rozkład sił poszczególnych reprezentacji i dowiemy się kto przygotował optymalną dyspozycję już na początek sezonu. We wczorajszych treningach i kwalifikacjach z dobrej strony pokazali się skoczkowie z Norwegii i Austrii.

Granerud kontra Kobayashi

Już podczas zmagań w ramach cyklu Letniego Grand Prix, zarówno Halvor Egner Granerud jak i Ryoyu Kobayashi, pokazywali, że są w dobrej formie i zimą mogą walczyć o wysokie lokaty. Norweg najpierw okazał się najlepszy wygrywając Puchar Świata, potem pokonał rywali również w trakcie Letniego Grand Prix. Japończyk natomiast podczas letnich skoków prezentował stabilną formę dającą nadzieję na osiągnie dobrych rezultatów w rozpoczynającym się sezonie 2021/2022.

Pierwsze skoki faworytów w Niżnym Tagile

Podczas pierwszy prób w Rosji dwaj faworyci tego sezonu pokazali, że będą się liczyć w walce o czołowe lokaty. W pierwszym treningu Granerud zajął drugą pozycję, przed Kobayashim, który był szósty. W drugim treningu również Norweg okazał się lepszy kończąc na 14 miejscu, a Japończyk na 31. Kwalifikacje lepiej zakończyły się dla Kobayashiego, który był czwarty, Granerud uplasował się na 24 miejscu.

Czy Polacy włączą się do walki?

Dużą nadzieję w serca polskich kibiców wlał Kamil Stoch, który po skoku na 135m okazał się najlepszy, wygrywając tym samym pierwsze w sezonie kwalifikacje. Jednak pozostali reprezentanci spisali się słabo zajmując lokaty w trzeciej i czwartej dziesiątce. Do konkursu nie zakwalifikował się Klemens Murańka oraz Stefan Hula.

Dzisiejszy konkurs indywidualny na skoczni w Niżnym Tagile zaplanowany jest na godzinę 16:00, przed nim o 14:45 odbędzie się seria próbna.

Lista startowa.

Źródło: informacja własna/fis.com