PŚ w Niżnym Tagile: Iraschko-Stolz i Lundby najlepsze na treningach

fot.: gwcosmetics.at

fot.: gwcosmetics.at
fot.: gwcosmetics.at

Daniela Iraschko-Stolz i Maren Lundby oddały najlepsze skoki podczas treningów przed jutrzejszymi zawodami Pucharu Świata Pań w Niżnym Tagile. W treningach nie wzięły udziału Włoszki, których narty nie dotarły na czas.

W pierwszym treningu najdłuższą odległość – 91 metrów, uzyskała Daniela Iraschko-Stolz. Tak samo daleko poleciała jej rodaczka Jaqueline Seifriedsberger, którą wyprzedziła o 0,3 punktu. Trzecie miejsce zajęła Sara Takanashi. Liderka Pucharu  Świata poleciała na 88 metr. Tuż za podium znalazła się Maren Lundby. Norweżka uzyskała 89 metrów. Piąta była Anastasija Barannikova (92,5 m), a czołową szóstkę uzupełniła Ema Klinec (89,5 m).

Drugi trening należał do Maren Lundby. Norweżka 97-metrowy skok, który dał jej pewne zwycięstwo nad Niemką Katheriną Althaus (94,5 m) i Słowenką Emą Klinec (93,5 m). Na czwartym miejscu sklasyfikowana została triumfatorka pierwszego treningu, Daniela Iraschko-Stolz. Austriaczka tym razem uzyskała 92 metry. Piąta była Sarah Hendrickson (94 m). W czołowej szóstce znalazło się jeszcze miejsce dla Svenji Wuerth. Niemka poleciała na 92,5 metra.

Nieoczekiwana sytuacja spotkała Włoszki. Ich narty nie dotarły na czas do Rosji. Tym samym jury podjęło decyzję o przeniesieniu kwalifikacji na jutro i rozegraniu ich w zamian serii próbnej. Początek sobotniej rywalizacji w Niżnym Tagile zaplanowany został na godzinę 11:30.

Źródło: informacja własna 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.