PŚ w Niżnym Tagile. Halvor Egner Granerud liderem na półmetku rywalizacji, tylko dwóch Polaków w serii finałowej. Stoch, Kubacki i Wolny poza “30”

fot. Bobo

Triumfator sezonu Pucharu Świata 2020/2021 nie zwalnia tempa. Halvor Egner Granerud liderem na półmetku niedzielnego konkursu w Niżnym Tagile. Skokiem na odległość 134,5 m zapewnił sobie 5,5 pkt przewagę nad drugim Janem Hoerlem. W rundzie finałowej zobaczymy jedynie dwóch Polaków.

fot. Bobo

Halvor Egner Granerud, sobotnim przykładem, prowadzi także po pierwszej serii konkursowej dzisiejszej rywalizacji. Tuż za nim, ze stratą 5,5 pkt plasuje się Jan Hoerl, a podium dopełnia Karl Geiger, ze stratą 6,4 pkt do lidera. Czwarty Daniel Huber, z niewielką stratą do trzeciego miejsca, a piąty Cene Prevc.

Niedziela również nie dla Polaków

Kwalifikacji nie przeszedł Stefan Hula. W samym konkursie nienajlepiej spisali się również pozostali biało-czerwoni. Kamil Stoch (112 m), Dawid Kubacki (113,5 m) oraz Jakub Wolny (111 m) znaleźli się poza finałem, zajmując kolejno 33., 35. i 44. miejsce. Awans wywalczyli Andrzej Stękała (120 m) oraz najwyżej sklasyfikowany z Polaków, Piotr Żyła (120,5 m), co przełożyło się na ich 24. i 27. pozycję.

Pełne wyniki

Źródło: informacja własna