PŚ w Niżnym Tagile. Granerud najlepszy. Słaby występ Polaków

fot. M. Król

W niedzielnym konkursie w Niżnym Tagile na zwycięską ścieżkę powrócił Halvor Egner Granerud. Podium uzupełnili Karl Geiger i Stefan Kraft. Po raz drugi w ten weekend punktowało tylko dwóch reprezentantów Polski. Najlepszym z nich był Piotr Żyła.

fot. M. Król

Na półmetku rywalizacji na czele tabeli plasował się obrońca Kryształowej Kuli, Halvor Egner Granerud. Miejsca na wirtualnym podium zajmowali także Jan Hoerl i Karl Geiger. Kolejne lokaty należały do Daniela Hubera, Cene Prevca i Killiana Peiera. Na pierwszej serii swój udział w niedzielnym konkursie zakończyli jedyni punktujący wczoraj Polacy – Kamil Stoch i Dawid Kubacki.

Granerud po raz dwunasty

Dominator poprzedniego sezonu w drugiej serii potwierdził, że wciąż liczy się w walce o zwycięstwa. Granerud po skoku na 122 metry triumfował z przewagą 8,8 punktu. Na drugiej pozycji uplasował się wczorajszy zwycięzca, Karl Geiger (122,5 m). Podium uzupełnił Stefan Kraft (127 m), który na półmetku był dopiero czternasty. Kolejne miejsca zajęli Timi Zajc, Cene Prevc, Killian Peier i Anze Lanisek. Pierwszą dziesiątkę uzupełnili Markus Eisenbichler, Johann Andre Forfang i Stephan Leyhe. Na dwudziestą czwartą pozycję spadł Jan Hoerl, który w drugim skoku uzyskał zaledwie 104,5 metra.

Niedzielna rywalizacja także nie ułożyła się dla Biało-Czerwonych pomyślnie. Podobnie jak w sobotnim konkursie do drugiej serii awansowało zaledwie dwóch reprezentantów Polski. Na wyższej pozycji zawody ukończył Piotr Żyła, który awansował z dwudziestego czwartego na szesnaste miejsce. Zaledwie jeden punkt zdobył Andrzej Stękała, który po słabszym drugim skoku spadł na koniec tabeli.

Pełne wyniki konkursu

Geiger na czele

Po weekendzie w Niżnym Tagile na czele klasyfikacji generalnej Pucharu Świata plasuje się Karl Geiger (180 pkt), który ma dwadzieścia punktów przewagi nad drugim Halvorem Egnerem Granerudem. Na trzeciej pozycji plasuje się Ryoyu Kobayashi. Najlepszym z Polaków jest Kamil Stoch, który z dorobkiem 45 punktów zajmuje dwunastą lokatę.

Pełna klasyfikacja generalna

Skoczkowie powrócą do rywalizacji w piątek, gdy karuzela Pucharu Świata przeniesie się do fińskiej Ruki. W sobotę i niedzielę odbędą się tam dwa konkursy indywidualne.

Źródło: informacja własna