PŚ w Niżnym Tagile. Granerud kontra Eisenbichler. Kto jeszcze może wygrać? (lista startowa)

Fot. M. Król

Po konkursach w Wiśle i Ruce czas na rywalizację w Niżnym Tagile. W dzisiejszych zmaganiach wystartuje zaledwie czterdziestu ośmiu skoczków narciarskich. Głównymi faworytami do zwycięstwa są tryumfatorzy dotychczas rozegranych zawodów – Markus Eisenbichler oraz Halvor Egner Granerud. Czy ktoś pokrzyżuje im szyki?

Fot. M. Król

W przededniu mikołajek zawodnicy rywalizować będą w czwartym w tym sezonie konkursie indywidualnym zaliczanym do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich. O czwarte podium z rzędu powalczy lider zmagań pucharowych, a zarazem i zwycięzca kwalifikacji, Markus Eisenbichler. Genialnie spisujący się Niemiec ma szansę odnieść już trzeci tryumf w tym sezonie. Co ciekawe, przed rozpoczęciem 42. odsłony rywalizacji o Kryształową Kulę miał on na swoim koncie zaledwie jedno pucharowe zwycięstwo.

Pod nieobecność Dawida Kubackiego i Piotra Żyły najgroźniejszym rywalem Eisenbichlera zdaje się być Norweg, Halvor Egner Granerud, który w ostatnią niedzielę nie miał sobie równych podczas zawodów w Ruce. 24-letni zawodnik potwierdził wysoką dyspozycję również już w Rosji, gdzie w sesji kwalifikacyjnej był gorszy jedynie od lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Podczas piątkowych kwalifikacji z dobrej strony pokazał się także Austriak, Daniel Huber, który po skoku na odległość 130 metrów uplasował się na trzeciej pozycji. Po zajęciu miejsca na najniższym stopniu podium w konkursie indywidualnym w Wiśle i absencji w Ruce widać, że wrócił on do rywalizacji w wysokiej formie i – bez wątpienia – będzie jednym z faworytów do tryumfu na skoczni w Niżnym Tagile.

Co ciekawe, w dzisiejszych zawodach wystartuje nie pięćdziesięciu, a zaledwie czterdziestu ośmiu zawodników. Wynika to z faktu, iż do kwalifikacji zgłoszonych było pięćdziesięciu jeden skoczków, jednak trzech z nich zostało zdyskwalifikowanych. W gronie tym pojawi się sześciu reprezentantów Polski. Pierwszym z Biało-Czerwonych, którego ujrzymy na popularnym Bocianie, będzie Jakub Wolny. Zasiądzie on na belce z numerem 6. Oprócz niego o pucharowe punkty powalczą także: Tomasz Pilch (nr 11.), Aleksander Zniszczoł (nr 13.), Stefan Hula (nr 17.), Maciej Kot (nr 23.) oraz Paweł Wąsek (nr 26.). Jako ostatni w pierwszej serii swój skok odda lider Pucharu Świata, Markus Eisenbichler.

Początek konkursu zaplanowano na godzinę 16:30.

Lista startowa konkursu

Źródło: informacja własna