PŚ w Niżnym Tagile. Ema Klinec najlepsza, Konderla poza “30”

fot. Anna Karczewska/PZN

Ema Klinec zwyciężczynią niedzielnego konkursu Pucharu Świata na skoczni normalnej w Niżnym Tagile. Na podium znalazły się również Ursa Bogataj oraz Katharina Althaus. Jedyna na starcie Polka – Nicole Konderla – zajęła 37. miejsce.

fot. Anna Karczewska/PZN

Po pierwszej serii prowadziła Ema Klinec, uzyskując 92 metry i 114,2 punktu. Czołową trójkę uzupełniały kolejno Katharina Althaus oraz Ursa Bogataj. Zaskakująco daleko, bo na szóstej pozycji, plasowała się wczorajsza triumfatorka Marita Kramer (86 m; 103 pkt). Nicole Konderla – nie dostała się do rundy finałowej, skacząc 73 metry i zdobywając dzięki temu 72,6 punktu.

Nieudana pogoń

Kramer, która przed zawodami była zdecydowaną faworytką, nie zdołała awansować na podium po drugiej próbie wynoszącej 94 metry. Ostatecznie zakończyła zmagania na czwartej lokacie z notą równą 222,1 punktu. Najlepsza za to okazała się Klinec, która w drugiej serii poleciała na odległość 97 metrów i łącznie zanotowała 235,1 punktu. Podium zamknęły odpowiednio Bogataj (89 m; 92 m; 227 pkt) i Althaus (91 m; 92 m; 225,9 pkt).

Wyniki zawodów

Źródło: informacja własna