PŚ w Niżnym Tagile: Drugi konkurs indywidualny (lista startowa)

SAM_4224Dziś na skoczni w Niżnym Tagile odbędzie się drugi konkurs indywidualny, które poprzedzą kwalifikacje. Na liście startowej kwalifikacji widnieją 54 nazwiska zawodników z 11 państw. Nasz kraj reprezentują: Klemens Murańka, Dawid Kubacki, Maciej Kot, Jan Ziobro i Piotr Żyła.

Wczorajszy konkurs wygrał będący w bardzo dobrej dyspozycji Anders Fannemel. Norweg został również nowym liderem Pucharu Świata w skokach narciarskich z dorobkiem 350 pkt.. Dzisiaj może powiększyć przewagę nad rywalami. Do grona faworytów w dzisiejszym konkursie należy powracający do świetnej dyspozycji Gregor Schlierenzauer, czy Severin Freund, który wczoraj uplasował się na 3 miejscu.

Z polskich zawodników najbardziej liczymy na Piotra Żyłę, któremu w końcu udało się wskoczyć do pierwszej “10” konkursu. Problemu z dostaniem się do serii finałowej nie powinni mieć nasi pozostali zawodnicy, którzy zaczynają coraz lepiej skakać.

Na godz. 13:00 zaplanowane są kwalifikacje, które będzie można śledzić dzięki relacji berkutschi.com. O godz. 14:30 rozpocznie się pierwsza seria konkursowa. Zawody będzie można obejrzeć na kanale TVP 1 oraz Eurosport.