PŚ w Niżnym Tagile. Dominacja Norwegów na podium, życiowy wynik Pawła Wąska

17:42, 06.12.2020 Anna Felska Aktualizacja: 18:30, 06.12.2020

Norwegowie zdominowali niedzielny konkurs Pucharu Świata w Niżnym Tagile. Zwycięstwo odniósł Halvor Egner Granerud, a podium uzupełnili: drugi Robert Johansson i trzeci Marius Lindvik. Życiowy wynik uzyskał Paweł Wąsek, który zawody ukończył na 6. pozycji.

Norwegowie liderowali już po pierwszej serii. Pierwszy po skoku na 139 m był Robert Johansson. Drugie miejsce zajmował Granerud, który uzyskał 135,5 m. Trzeci był Marius Lindvik (131,5 m). W drugiej serii miejscami zamienili się Johansson z Granerudem. W trudniejszych warunkach ostateczny zwycięzca uzyskał 124,5 m, a drugi Johansson 118,5 m. Na najniższym stopniu podium po skoku na 127 m pozostał Marius Lindvik.

Tuż za podium tym razem uplasował się Markus Eisenbichler. Niemiec lądował dzisiaj na 127 i 129,5 m. Piąte miejsce zajął Keiichi Sato (124,5 i 127,5 m). Najlepszy wynik w karierze uzyskał Paweł Wąsek. Polak uzyskał 128 i 121,5 m i utrzymał szóstą lokatę zajmowaną po pierwszej serii. Na siódmej pozycji ex aequo uplasowali się Johann Andre Forfang (126 i 121,5 m) oraz Constantin Schmid (122 i 125,5 m). W czołowej dziesiątce na kolejnych miejscach znaleźli się także: Gregor Deschwanden (126 i 121,5 m) i Timi Zajc (124 i 127 m).

Punkty zdobył dzisiaj jeszcze jeden reprezentant Polski. Aleksander Zniszczoł, który wczoraj również uzyskał życiowy wynik, dzisiaj w pierwszej serii trafił na trudne warunki wietrzne. Zdołał uzyskać zaledwie 113,5 m, co dało mu 29. miejsce. W finale pokazał, że nadal jest w dobrej formie i skok na odległość 123,5 m dał mu awans o dziesięć pozycji. Ostatecznie Zniszczoł zajął 19. miejsce.

Pełne wyniki konkursu

Na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata umocnił się Halvor Egner Granerud. W czołowej dziesiątce na 5. miejscu nadal Dawid Kubacki, a ósmy jest Piotr Żyła. W Pucharze Narodów zmiana na pozycji lidera. Norwegia wyprzedziła Niemcy, a Polacy nadal na podium.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata

Przed nami przerwa w Pucharze Świata. W kolejny weekend bowiem odbędą się Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich w Planicy.