PŚ w Niżnym Tagile: Czas na drugi konkurs. Czy Klimov uraduje pełne trybuny? (lista startowa)

Już dzisiaj kolejny sprawdzian dla naszych reprezentantów – kwalifikacje i  drugi konkurs indywidualny w Niżnym Tagile. Na starcie 63 zawodników.

Rosyjscy fani skoków narciarskich na pewno mają duże nadzieje względem Jewgienija Klimova. Po lecie pełnym sukcesów i dobrych startach na początku sezonu czekają na zwycięstwo swojego reprezentanta również w ich ojczyźnie. Tymczasem młody Rosjanin na swojej ziemi spisuje się dobrze, ale bez błysku. We wczorajszym konkursie po świetnym drugim skoku awansował o kilkanaście miejsc w tabeli, ostatecznie kończąc zmagania na jedenastej pozycji. Do lidera, Johanna Andre Forfanga, stracił ponad trzydzieści punktów.

Przynajmniej polscy kibice mają powody do radości. Podczas sobotnich zawodów udało się odczarować skocznię w Niżnym Tagile za sprawą Piotra Żyły, który wpisał się na listę zawodników stojących tutaj na podium. Niepokoić za to może trochę słabsza dyspozycja Jakuba Wolnego i Macieja Kota, którzy nie zdołali zakwalifikować się do drugiej serii. Dziś mają szanse, by poprawić swoje wyniki. W kwalifikacjach do konkursu indywidualnego wystartuje komplet naszych skoczków – Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Jakub Wolny i Maciej Kot.

Pełna lista startowa

Początek kwalifikacji zaplanowany jest na godzinę 14.30, za to seria konkursowa rozpocznie się o 16.

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.