PŚ w Niżnym Tagile. Co piszą media o występie polskich skoczków w Rosji?

fot. Tomasz Markowski

Sezon 2021/22 oficjalnie rozpoczęty. Za nami inauguracja w rosyjskim Niżnym Tagile. Niestety, oba konkursy na “bocianiej” skoczni nie były zbytnio udane dla reprezentantów Polski. Zobaczmy, co na ten temat napisały polskie media.

fot. Tomasz Markowski

Sport.pl – “Najgorszy konkurs Polaków w PŚ od prawie 6 lat! “Jest delikatny niepokój”

Jeden z największych sportowych portali w Polsce wyliczył, że kadra Doleżala zaliczyła najgorsze wejście w sezon od 6 lat. Wówczas, w niemieckim Klingenthal jedynym punktującym polskim skoczniem był 13. Kamil Stoch. Z kolei dzisiejszy konkurs z kolei był najsłabszym od rywalizacji w Ałmatach również w feralnym sezonie 2015/16. Dziennikarze tego portalu zaznaczają jednak, że należy zachować spokój, powołując się na sytuacje z poprzednich lat. Wynika z niej jasno, że polscy skoczkowie rozkręcali się od rywalizacji w Engelbergu, by potem zaatakować w Turnieju Czterech Skoczni. Jedną z przyczyn słabego wejścia w sezon ich zdaniem mogła być również specyfika obiektu Aist i fakt, że nie jest obiekt zbytnio nam przychylny.

Sportowefakty.wp.plPolacy, co się dzieje?! Od tylu lat nie było tak źle

Dziennikarze redakcji sportowej Wirtualnej Polski również nie kryli rozczarowania fatalnym występem polskich zawodników w obwodzie swierdłowskim. Stwierdzili oni, że żaden z polskich zawodników nie prezentuje stabilnej formy, a Kubacki i Żyła są cieniami samych siebie. Ekipa podkreśliła również, że w ostatnich pięciu sezonach przynajmniej jeden z zawodników zabłysnął indywidualnym sukcesem w inauguracyjnych konkursach. W tym roku tak się jednak nie stało.

Przegląd Sportowy – Fatalny konkurs polskich skoczków w Niżnym Tagile. Najlepszy z nich był 16, Stoch bez punktów.

Biało – Czerwoni znowu zawiedli. Tym razem jeszcze bardziej niż w sobotę. Kamil Stoch zakończył zmagania na 33., a Dawid Kubacki na 35. pozycji. Jakub Wolny był 44., a do drugiej serii zmagań awansowali jedynie Piotr Żyła i Andrzej Stękała – czytamy. Redakcja najstarszej gazety sportowej w Polsce doceniła jednak bardzo dobry drugi skok 34 – letniego Wiślanina.

Onet.pl – Słaba inauguracja polskich skoczków. “Coś wyraźnie jest nie tak”

Tomasz Kalemba z redakcji sportowej Onet.pl poprosił o komentarz doświadczonego trenera i wychowawcę młodzieży – Jana Szturca. Jego zdaniem przyczyn słabego występu polskich skoczków należy upatrywać w zbyt małej ilości skoków oddanych na śniegu. 63 – latek wskazał również potencjalne błędy do wyeliminowania u polskich skoczków, szczególnie zwracając uwagę na niskie prędkości najazdowe u Piotra Żyły. Pierwszy trener oraz wujek Adama Małysza zaznaczył także, że wierzy w polskich skoczków oraz sztab szkoleniowy, podkreślając, że w kolejnych konkursach ma być już dużo lepiej.

źródło: sport.pl/wpsportowefakty.pl/przeglądsportowy.pl/sport.onet.pl