PŚ w Niżnym Tagile. 51 skoczków na liście startowej kwalifikacji (lista startowa)

Fot. M. Król

Karuzela Pucharu świata nie zwalnia i już w ten weekend zawita do Niżnego Tagiłu. Na starcie dzisiejszych kwalifikacji zobaczymy 51 skoczków. 

Fot. M. Król

51 zawodników z całego świata pojawi się na starcie dzisiejszych kwalifikacji w Niżnym Tagile. Oznacza to, że tylko jeden zawodnik nie zakwalifikuje się do sobotniego konkursu indywidualnego.  Rosyjski obiekt gościć będzie zmagania przez cały weekend. Zabraknie takich skoczków jak Kamil Stoch, Stefan Kraft czy Karl Geiger.

W polskiej drużynie znaleźli się Paweł Wąsek, Maciej Kot oraz Stefan Hula, a także Jakub Wolny, Tomasz Pilch i Aleksander Zniszczoł. Do Rosji nie wybrali się Piotr Żyła ani Dawid Kubacki. Wśród niemieckich zawodników zobaczymy Piusa Paschke, Martina Hamanna oraz Severina Freunda. Nie zabraknie również Andreasa Wellingera, Constantina Schmida oraz Markusa Eisenbichlera. Ten ostatni zaciekle broni pozycji lidera klasyfikacji generalnej.

Halvor Egner Granerud traci do Niemca 80 punktów. Norweg pojawi się również na rosyjskim obiekcie i powalczy o kolejne punkty ramię w ramię z kolegami z drużyny: Johannem Andre Forfangiem, Danielem Andre Tande oraz Mariusem Lindvikiem, a także Robertem Johanssonem. Sander Vossan Eriksen również powalczy o pucharowe punkty.

Yukiya Sato nie mógł wymarzyć sobie lepszej sytuacji. Japończyk po zmaganiach w fińskiej Ruce plasuje się na szóstej lokacie klasyfikacji generalnej. Obecnie ma on na swoim koncie 131 punktów, co znaczy, że do Piotra Żyła sklasyfikowanego na piątym miejscu traci jedynie 2 punkty, a do czwartego Karla Geigera traci ich dziesięć. Od podium klasyfikacji generalnej dzieli go 13 punktów. W tej chwili miejsce to zajmuje Dawid Kubacki. Niemniej jednak ani dwaj Polacy ani Niemiec nie będą obecni w Rosji. Japończyk ma więc otwartą drogę do spokojnego zdobywania punktów klasyfikacji generalnej i awansowania w niej.

Lista startowa kwalifikacji znajduje się tutaj.

Źródło: informacja własna.