PŚ w narciarstwie alpejskim: wygrana Lary Gut w gigancie w Aspen

Photo credit: RaceOnTheEdge / Foter.com / CC BY-NC-SA
Photo credit: RaceOnTheEdge / Foter.com / CC BY-NC-SA

Szwajcarka Lara Gut zwyciężyła w drugim gigancie tego sezonu w Aspen. Walka o wygraną w stanie Colorado była tym razem dość wyrównana, a w granicach jednej sekundy straty do zwyciężczyni zmieściło się pięć zawodniczek.

Pierwszy przejazd ułożył się po myśli gospodarzy. Prowadziła Mikaela Shiffrin z niewielką przewagą (0.11 s) nad liderką PŚ Federicą Brignone. Lara Gut plasowała się na trzeciej pozycji z dużo większą stratą (0.96 s). Dokładnie o sekundę wolniej od Shiffrin pojechała czwarta na półmetku Tessa Worley. Na piątym miejscu była Sara Hector, a na szóstym Tina Weirather.

Pełne wyniki po pierwszym przejeździe

Bardzo dobry drugi przejazd zaliczyła Eva-Maria Brem. Austriaczka, która jechała jako ósma od końca utrzymywała się na pozycji liderki aż do występu Lary Gut. W drugiej rundzie Lara Gut spisała się nieco gorzej od Evy-Marii Brem, jednak wcześniejsza przewaga wystarczyła aby wyjść na prowadzenie z różnicą 0.10 s. Dużo słabsza jazda Federiki Brignone zaowocowała tym, że znalazła się ona w klasyfikacji tuż za Brem ze stratą 0.34 s do Gut. Na starcie pozostała już tylko Shiffrin. Amerykanka nie uradowała jednak tłumu swoich kibiców. Zawody zakończyły się dla niej wypadnięciem z trasy i brakiem zdobyczy punktowych. Cieszyć mogła się za to Lara Gut, która została zwyciężczynią rywalizacji. Dzięki tej wygranej przesunęła się ona na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ. Liderką pozostałą Brignone, a na trzecią lokatę awansowała Eva Maria Brem. Tuż za podium zawodów znalazła się Włoszka Manuela Moelgg. Piątkowe zmagania były dla reprezentacji Włoch bardzo udane. W gronie 25 zawodniczek, które punktowały w tych zawodach było sześć Włoszek. Do drugiego przejazdu awansowało osiem, ale dwie nie dojechały do mety.

Pełne wyniki po drugim przejeździe

Klasyfikacja generalna PŚ

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.