PŚ w narciarstwie alpejskim: Dziś początek zmagań kobiet w Aspen (lista startowa)

Photo credit: randomduck / Foter.com / CC BY-SA
Photo credit: randomduck / Foter.com / CC BY-SA

Podczas drugich zawodów alpejskiego Pucharu Świata kobiet 2015/2016 odbędzie się tak jak na inaugurację sezonu rywalizacja w slalomie gigancie. Można się zatem spodziewać, że w dzisiejszych zawodach w Aspen w walce o zwycięstwo będą się liczyć zawodniczki, które pokazały się z dobrej strony przed miesiącem w Soelden. Natomiast w sobotę i niedzielę na stoku ścigać się będą slalomistki.

Od wizyty w Soelden minął jednak już ponad miesiąc, zatem alpejki, które nie były wtedy jeszcze w dobrej formie miały wystarczającą ilość czasu, aby poprawić swoją jazdę. Faworytka gospodarzy – Mikaela Shiffrin – w poprzednim tygodniu wzięła udział w oficjalnych zawodach FIS w konkurencji, w której do tej pory zaprezentowała się dopiero raz, czyli w zjeździe. Wydaje się zatem, że Amerykanka poważnie myśli o walce o dużą Kryształową Kulę i będzie chciała w przyszłości do swojego pucharowego dorobku dołożyć punkty w konkurencjach szybkościowych, aby zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata stało się bardziej realne. Ważne dla niej będzie jednak zbieranie dużej ilości punktów za gigant i slalom. Wygrana Shiffrin w Aspen jest bardzo prawdopodobna, ale na liście startowej nie brak pań, które mogą jej zagrozić. Z numerem pierwszym w gigancie pojedzie liderka PŚ Federica Brignone. Włoszka w Soelden odniosła pierwsze zwycięstwo w PŚ i z pewnością stać ją na to, aby nie był to tylko jednorazowy wyskok. W poprzednim sezonie Brignone tylko raz plasowała się poza najlepszą dziesiątką w gigancie, dlatego w każdych zawodach może być groźną rywalką. Jako druga na trasie pojawi się Viktoria Rebensburg, a zaraz po niej wystartuje Sara Hector. Czwarty numer wylosowała Shiffrin, piąty Eva-Maria Brem, a szósty Tina Weirather. W Aspen nie wystąpi żadna z Polek.

Przed sezonem w Aspen zaplanowany był jeden gigant kobiet i jeden slalom, ale w związku z odwołaniem slalomu w Levi postanowiono zorganizować dodatkowe zawody w tej konkurencji w Stanach Zjednoczonych. W slalomie będziemy mogli oglądać debiut zasady „jednej tyczki”, która dotychczas w Pucharze Świata nie była stosowana.

Lista startowa giganta

Plan zawodów:
Piątek, 27.11.2015
18:00 – pierwszy przejazd giganta
21:00 – drugi przejazd giganta
Sobota, 28.11.2015
18:00 – pierwszy przejazd slalomu
21:00 – drugi przejazd slalomu
Niedziela, 29.11.2015
18:00 – pierwszy przejazd slalomu
21:00 – drugi przejazd slalomu

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.