PŚ w Nagano: Słabe występy Polaków, Amerykanie triumfują

19:26, 20.11.2016 Mateusz Król

Kolejny weekend zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim nie był udany dla reprezentacji Polski. Nasi panczeniści wyraźnie odstawali od czołówki światowej.

Za nami dwa weekendy rywalizacji Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim. Przed tygodniem zainaugurowano sezon w Harbin a teraz zmagania odbywały się w Nagano. Niestety, do tej pory nie oglądaliśmy popisowych przejazdów Polaków. Dziś nie było lepiej. W rywalizacji na 1500 metrów dominację Holendrów przerwał Joey Mantia. Za nim znaleźli się Kjeld Nuis i Shani Davis. Najlepszy z Polaków Sebastian Kłosiński był 20. Mistrz olimpijski z Soczi Zbigniew Bródka zajął 16 miejsce w słabszej stawce. Na czwartej pozycji w gr. B uplasował się Jan Szymański. Wśród kobiet triumfowała też Amerykanka Heather Bergsma. Na podium stanęły jeszcze dwie reprezentantki Holandii: Ireen Wust oraz Marrit Leenstra.  Trzecia, ale w słabszej stawce, była Luiza Złotkowska.

W niedzielę rozgrywano także sprinty i wyścigi ze startu wspólnego. W tej drugiej konkurencji triumfowali Holender Jorrit Bergsma i Koreanka Bo-Reum Kim. W tej konkurencji Złotkowska była 16., a Magdalena Czyszczoń 20. W sprintach najlepsi byli Nao Kodaira z Japonii i Nico Ihle z Niemiec. Następne zawody w Astanie za dwa tygodnie.