PŚ w Nagano: Sablikova i Kramer triumfują, Polacy słabo

13:35, 18.11.2016 Mateusz Król

To nie był udany dzień dla Polaków na torze łyżwiarskim w Nagano. Zawody na 3000 metrów kobiet wygrała Martina Sablikova a Sven Kramer triumfował na 5000 metrów.

Drugi weekend z Pucharem Świata w łyżwiarstwie szybkim rozpoczęto od rywalizacji na 3000 metrów. W wyścigu B zaprezentowały się cztery Polki. Trzy z nich wywalczyły punkty. Najlepiej z biało-czerwonych spisała się Luiza Złotkowska i zajęła 8. miejsce (4.12,80), tuż za nią była Katarzyna Bachleda-Curuś (4.13,76) a na 13 miejscu zmagania zakończyła Magdalena Czyszczon. W wyścigu A równych sobie nie miała Martina Sablikova, która wyprzedziła drugą Antoinette de Jong o 0,97 sek.

Do rywalizacji na 5000 metrów przystąpili dzisiaj panowie. Dystans zdominowali Holendrzy, którzy zajęli cztery pierwsze lokaty. Najlepszym był po raz kolejny Sven Kramer, który dojechał do mety z czasem 6.15,17. Wśród Holendrów wmieszać próbował się Belg Bart Swings, ale ostatecznie zajął szóstą lokatę, tuż za reprezentantem Nowej Zelandii Peterem Michaelem. W tej konkurencji tylko Jan Szymański wywalczył punkty. Polak jechał w wyścigu B i został tam sklasyfikowany na 11. miejscu (6:30.63). Jutro kolejny dzień zmagań w Nagano.