PŚ w Nagano: Kjeld Nuis i Heather Bergsma zwyciężają

10:45, 19.11.2016 Mateusz Król

Za nami kolejny dzień rywalizacji panczenistów w Pucharze Świata w Nagano. Dziś rywalizowano na 1000 metrów, w biegach drużynowym i team sprintach. Polacy zajmowali odległe lokaty.

Klejd Nuis wygrał drugi z rzędu bieg na 1000 metrów zaliczany do Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim. Holender tydzień temu triumfował w Harbin a dziś powtórzył sukces w Nagano z czasem 1:08.46. Drugie miejsce zajął jego rodak Kai Verbij ze stratą 0,12 sek. Podium uzupełnił reprezentant Rosji Pavel Kulizhnikov, którego strata do Nuisa wyniosła 0,34 sek. Sebastian Kłosiński był 16. W rywalizacji kobiet również drugi raz w tym sezonie triumfowała Heather Bergsma. Amerykanka przejechała 1000 metrów w czasie  1:14.81. Za jej plecami znalazły się dwie Japonki. Druga była Nao Kodaira ze stratą 0,36 sek a trzecia  Miho Takagi (+0,51 sek.). Natalia Czerownka jechała w wyścigu B i zajęła tam ósme miejsce, co dało jej dwa punkty Pucharu Świata.

W Nagano rozegrano dziś także biegi drużynowe kobiet i mężczyzn. W obu przypadkach triumfowali reprezentanci Holandii. Wśród kobiet na podium znalazły się jeszcze ekipy Japonii oraz Rosji. W wyścigu mężczyzn drugie miejsce zajęli Koreańczycy a trzecie reprezentanci Nowej Zelandii. Polskie panczenistki uzyskały szósty czas. Gorzej poradzili sobie panowie, którzy ukończyli rywalizację dziewiątym miejscu.