Alpejski PŚ w Madonna di Campiglio: Ostatnie zawody przed Bożym Narodzeniem (lista startowa)

fot. 3trecampiglio.it

fot. 3trecampiglio.it
fot. 3trecampiglio.it

Dziś w Madonna di Campiglio odbędą się ostatnie zawody alpejskiego PŚ przed świętami Bożego Narodzenia. Będzie to nocny slalom mężczyzn w Madonna di Campiglio z udziałem reprezentanta Polski Michała Jasiczka.

W ubiegłym roku zawody w Madonna di Campiglio również przeprowadzone były tuż przed świętami. Chyba bardziej komentowana niż wspaniałe zwycięstwo Henrika Kristoffersena była niebezpieczna sytuacja z udziałem Marcela Hirschera i drona, który spadł nieoczekiwanie na trasę tuż za przejeżdżającym po niej Hirscherem. Można powiedzieć, że Hirscher swojej szybkości zawdzięcza uniknięcie niebezpieczeństwa. Oby dziś obyło się bez takich zdarzeń.

Jak już nadmieniono rok temu zwycięstwo odniósł Henrik Kristoffersen. Marcel Hirscher był wtedy na drugim miejscu, a na trzecim Marco Schwarz. Występ drugiego z Austriaków był wówczas sporą niespodzianką. Później pokazał on jeszcze kilka razy, że stać go na bardzo dobrą jazdę i może być śmiało wymieniany w gronie faworytów, choć w tym sezonie w dwóch występach w PŚ w slalomie nie powiodło mu się najlepiej.

Zawody PŚ w Madonna di Campiglio mają bardzo długą tradycję. Pierwszy slalom PŚ miał tam miejsce już w pierwszym sezonie w 1967 roku. Najwięcej wygranych ma na swoim koncie Ingemar Stenmark. Natomiast z aktywnych zawodników żadnemu nie udało się jeszcze triumfować dwukrotnie. Z alpejczyków, których jutro zobaczymy na starcie po jednym zwycięstwie mają Kristoffersen, Hirscher i Neureuther.

Większość kibiców z pewnością nastawia się na walkę Hirschera z Kristoffersenem o wygraną. Tak to wyglądało zazwyczaj w poprzednim sezonie, jak również w slalomie w Val d’Isere 1,5 tygodnia temu. Ostatnio niezłą jazdę prezentują również poza Hirscherem inni Austriacy tacy jak Michael Matt, Marc Digruber czy Manuel Feller. Groźny może być również Marco Schwarz. Z innych krajów do walki o czołowe pozycje powinni włączyć się Felix Neureuther i Aleksander Choroszyłow.

Lista startowa

Pierwszy przejazd rozpocznie się o godzinie 17:45, a drugi o 20:45. Jako pierwszy na trasie pojawi się Felix Neureuther. Następnie pojadą Hirscher i Schwarz. Henrik Kristoffersen otrzymał numer 7. Z numerem 66. pojedzie Michał Jasiczek.

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.