PŚ w łyżwiarstwie szybkim: Wyniki dzisiejszych zmagań w Erfurcie!

bigstory.ap.org
bigstory.ap.org

W niemieckim Efurcie trwają ostatnie zawody Pucharu Świata w tym sezonie. Podczas dzisiejszych zawodów bez rewelacji zaprezentowali się nasi reprezentanci.

1500 m kobiet

Na tym dystansie najlepiej poradziła sobie Brittany  Bowe, która na metę dotarła z czasem 1:55.88.  Na drugim miejsce znalazła się jej koleżanka z drużyny- Heather  Richardson ( +0.11 s), a na trzecim Martina  Sábliková (+0.86 s). Luiza Złotkowska ten bieg nie może zaliczyć do udanych. Dzisiaj została sklasyfikowana na 12. miejscu (+4.32 s). W klasyfikacji generalnej zajęła 11. miejsce. Pozycję liderki obroniła Marrit Lenstra , która dzisiaj była 4. (+ 1.57 s).  Na drugim stopniu podium stanęła Heather Richardson , a na trzecim Brittan Bowe.

Wyniki kobiet

1000 m mężczyzn

Na 1000 m  wśród panów wygrał Denny  Morrison z czasem 1:09.07. Tuż za nim znalazł się Kjeld  Nuis ( +0.35 s) i Vincent  De Haitre ( +0.40 s). W klasyfikacji generalnej na pierwszym miejscu utrzymał się Paweł Kuliżnikow. Rosjanin po wygranej na dwukrotnie krótszym dystansie, tutaj uplasował się na 4.pozycji.

Wyniki mężczyzn

5000 m mężczyzn

Jorrit Begrsma o 3 sekundy okazał się lepszym od drugiego Sverre Lunde Pdersena. Tym samym Holender wyprzedził Norwega o 15 punktów w klasyfikacji generalnej. Trzecie miejsce w dzisiejszych zawodach zajął Patrick  Beckert ( +4.31 s). Jan Szymański w klasyfikacji końcowej na 5000 m zajął  12.miejsce.

Wyniki mężczyzn

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.