PŚ w łyżwiarstwie szybkim: Szymański ósmy na 1500 m

fot. zimbio.com
fot. zimbio.com

Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim zawitał do norweskiego Stavanger. Spośród Polaków najlepiej spisał się Jan Szymański, który zajął 8. miejsce na dystansie 1500 m.

W grupie A na 1500 m bezkonkurencyjny okazał się Rosjanin Denis Yuskov, który uzyskał czas 1:44.94. Drugie miejsce zajął reprezentant Belgii Bart Swing, a trzeci był Holender Kjeld Nuis. Nasi reprezentanci uplasowali się w czołowej dziesiątce – Jan Szymański był ósmy a Konrad Niedźwiedzki dziesiąty.
Bardzo dobrze na tym samym dystansie ale w grupie B zaprezentował się mistrz olimpijski Zbigniew Bródka, który wygrał w grupie B a w sumie uzyskał dwunasty czas dnia.

Pełne wyniki na 1500 m grupa A
Pełne wyniki na 1500 m grupa B

Gorzej wypadł Artur Waś, który na dystansie 500 m w grupie A uzyskał dopiero 18 czas a Piotr Michalski zajął ostatnie, 20. miejsce. Po raz kolejny zwyciężył Rosjanin Pavel Kulizhnikov przed Ruslanem Murashovem i Kaiem Verbijem.

Pełne wyniki na 500 m mężczyzn grupa A

Na dystansie 500 m w grupie A wśród kobiet najlepsza okazała się reprezentantka Chin Hong Zhang. Drugie miejsce zajęła jej rodaczka Jing Yu (+0,11) a na najniższym stopniu podium stanęła Holenderka Jorien ter Mors (+0,17). Panie rywalizowały również w biegu na 1000 m, gdzie zwyciężyła Jorien ter Mors. Drugi wynik uzyskała Brittany Bowe a trzeci Marrit Leenstra.

Pełne wyniki na 500 m kobiet grupa A
Pełne wyniki na 1000 m kobiet grupa A 

źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.