PŚ w łyżwiarstwie szybkim: Szymański dziewiąty na 1500 m

11:13, 21.11.2015 Anna Felska

fot: AFP fot: AFP

Wczoraj na torze w Salt Lake City odbyły się kolejne zawody Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim. Polacy rywalizowali na dystansie 500  oraz 1500 metrów. Najlepiej spisał się Jan Szymański, który zajął 9. miejsce.

Szymański wystartował w biegu na 1500 metrów. Ponownie poprawił swój rekord życiowy i na metę dotarł z czasem 1:44.46, co dało mu 9. pozycję. Gorzej spisał się Konrad Niedźwiedzki, który po problemach w czasie biegu z czasem 1:45.36 zajął dopiero 18. miejsce. Zwyciężył Holender Kjeld  Nuis (1:42.14). Kolejne miejsca na podium zajęli Amerykanie - Joey  Mantia i Shani  Davis. Mistrz olimpijski z Soczi - Zbigniew Bródka, po słabym występie w Calgary startował w dywizji B.

Pełne wyniki biegu na 1500 m

W biegu sprinterskim na 500 m startował Artur Waś, który z czasem 34,66 s zajął 18. miejsce. Imponujące zwycięstwo na tym dystansie odniósł Pavel Kuliżnikow, który pobił własny rekord świata sprzed tygodnia i uzyskał 33,98 s. Drugie miejsce zajął Mitchell  Whitmore (34.19 s), a trzecie William Dutton (34.35 s).