PŚ w łyżwiarstwie szybkim: Słaby występ Polaków

12:23, 22.11.2015 Anna Felska

W sobotę odbyły się kolejne zawody z cyklu Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim. Na torze w Salt Lake City reprezentanci Polski nie błyszczeli, natomiast Amerykanka Heather Richardson-Bergsma pobiła rekord świata na 1500 m.

Do sobotniej rywalizacji na dystansie 1500 m przystąpiła nasza reprezentantka Natalia Czerwonka, która z czasem 1:56.48 zajęła 17. miejsce. Rywalizacje zdominowały Amerykanki. Heather Richardson-Bergsma ustanowiła nowy rekord świata - 1:50.85. Drugie miejsce zajęła jej koleżanka z drużyny - Brittany Bowe (+0.46 s). Na najniższym stopniu podium stanęła Czeszka Martina  Sábliková (+2.59 s).

Pełne wyniki kobiet w biegu na 1500 m

Na dystansie 1000 m startował Piotr Michalski, który z czasem 1:09.13 zajął przedostatnie, 19. miejsce. Zwyciężył Rosjanin Pavel  Kulizhnikov (1:06.70). Drugie i trzecie miejsce zajęli Holendrzy: Kjeld  Nuis (+0.32 s) i Gerben  Jorritsma (0.53 s).

Pełne wyniki mężczyzn w biegu na 1000 m

Nasi reprezentanci: Jan Szymański, Zbigniew Bródka i Konrad Niedźwiedzki (dyskwalifikacja) startowali w grupie B, gdzie zajęli odległe miejsca.