PŚ w łyżwiarstwie szybkim: Sablikova znów triumfuje, Polki przeciętnie

22:50, 30.01.2016 Mateusz Król Aktualizacja: 22:52, 30.01.2016

Za nami kolejny dzień zmagań panczenistów w Pucharze Świata. W ten weekend najszybsi łyżwiarze świata zmagają się w norweskim Stavanger. Najwięcej powodów do uśmiechu mieli dzisiaj czescy kibice dzięki Martinie Sablikovej.

Sablikova to utytułowana od dawna czeska panczenistka. W tym sezonie zdobyła złoty medal w rozgrywanych niedawno wielobojowych mistrzostwach świata. Dzisiaj w Stavenger triumfowała w biegu na 1500 metrów z czasem 1.55,44. Natalia Czerwonka była wolniejsza od niej o 3,17 i zajęła 10 miejsce. Luiza Złotkowska pojechała wolniej o 4,07 i została sklasyfikowana na 15. miejscu. Na 500 metrów najlepsza była Jing Yu. Mężczyźni rywalizowali dziś na 1000 m najszybszy był Rosjanin Paweł Kuliżnikow z czasem 1.08,10. Piotr Michalski stracił do zwycięzcy 1,94 i był 17. W rywalizacji na 5000 metrów najlepszy był Sven Kramer. Jutro kolejny dzień zmagań.