PŚ w łyżwiarstwie szybkim: Richardson i Kulizhnikov zwyciężają na 500 m, Waś drugi!

fot: rmf24.pl

W dniu dzisiejszym w Holenderskim Heerenveen rozpoczęły się zmagania panczenistów w kolejnych zawodach z cyklu Pucharu Świata. Wśród kobiet najlepsza była Heather  Richardson a jeśli chodzi o mężczyzn triumfował Pavel  Kulizhnikov.

Na dystansie 500 m kobiet reprezentantka Stanów Zjednoczonych zwyciężyła z czasem 37.82. Drugie miejsce zajęła Japonka  Nao  Kodaira ze stratą 0,32 sek. Ostatnie miejsce na podium wywalczyła Brittany  Bowe, która do triumfatorki straciła 0,39 sek. W zawodach nie startowały reprezentantki Polski.

Pełne wyniki kobiet

Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Pavel  Kulizhnikov, który wygrał z czasem 34.93. Reprezentant Polski Artur Waś zajął bardzo dobre drugie miejsce ze stratą 0,04 sek do zwycięzcy! Trzecie miejsce wywalczył Niemiec Nico  Ihle (+0,18 sek ). Kolejny z Biało -Czerwonych Artur Nogal zajął ostatnie 20 miejsce ze stratą 1,42 sek.