PŚ w łyżwiarstwie szybkim: Polskie drużyny poza podium

10:32, 15.11.2015 Anna Felska Aktualizacja: 10:33, 15.11.2015

Wczoraj późnym wieczorem nasi panczeniści rywalizowali w biegach drużynowych podczas Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim na torze w Calgary. Niestety zarówno męska, jak i żeńska drużyna wylądowały poza podium.

Najbliżej sukcesu była drużyna panów, która w niezmienionym składzie (Jan Szymański, Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki) ostatecznie zajęła 4. miejsce a do podium zabrakło zaledwie 0,49 s. Zwyciężyła reprezentacja Kanady przed Koreą i Włochami. Gospodarze mogli świętować triumf, ponieważ jeden z zawodników w holenderskiej drużynie po starcie upadł, co wykluczyło faworytów z walki o zwycięstwo.

Pełne wyniki biegu drużynowego mężczyzn

Nieco gorzej spisała się nasza żeńska drużyna. Po roku przerwy spowodowanym ciężkim wypadkiem, do rywalizacjo powróciła Natalia Czerwonka, która razem z Luizą Złotkowską i Katarzyną Woźniak zajęły 8. miejsce. Do zwycięskiej drużyny Holandii, straciły 5,39 s. Na podium znalazły się także reprezentacja Japonii i Rosji.

Pełne wyniki biegu drużynowego pań

Na torze w Calgary odbył się również drużynowy bieg sprinterski, w którym debiutowała polska drużyna. Sprinterzy Artur Waś, Artur Nogal oraz Piotr Michalski zajęli 6. miejsce, przed dwoma zdyskwalifikowanymi drużynami Chin oraz Kanady. Zwyciężyła Holandia, przed Stanami Zjednoczonymi i Rosją.

Pełne wyniki sprinterskiego biegu drużynowego

W biegu indywidualnym grupy A na 1000 m z dobrej strony pokazał się Piotr Michalski. Nasz sprinter poprawił swój rekord życiowy o 1,75 s i z czasem 1:08.54 zajął 10. miejsce. Zwycięstwo odniósł Holender Gerben  Jorritsma, przed Rosjaninem Pavlem  Kulizhnikovem i swoim rodakiem Kjeldem  Nuisem.

Pełne wyniki biegu na 1000 m grupa A

Już dzisiaj czekają nas kolejne starty Polaków. Między innymi na 1500 metrów powalczy nasz mistrz olimpijski Zbigniew Bródka, który w parze zmierzy się z kolegą z drużyny Janem Szymańskim.