PŚ w łyżwiarstwie szybkim: Polki z brązowym medalem!

Fot: interia.pl

Fantastyczne dni dla polskich łyżwiarzy szybkich trwają! Po zeszłotygodniowym srebrnym medalu w Berlinie, tym razem panczenistki wywalczyły brązowy medal w rywalizacji drużynowej! Bieg wygrały reprezentantki gospodarzy, a drugie były Niemki.

Polki w składzie: Luiza Złotkowska (Sparta Grodzisk Mazowiecki), Katarzyna Woźniak (AZS AWF Katowice) i Aleksandra Goss (WTŁ Stegny Warszawa) zameldowały się na mecie z czasem 3:02,31, co pozwoliło im zająć trzecie miejsce na podium dzisiejszych zawodów. Nasze reprezentantki wywalczyły również trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Dzięki tak dobrym wynikom, polskie panczenistki zakwalifikowały się do zawodów Mistrzostw Świata na dystansach!

Na pierwszym miejscu biegu drużynowego uplasowały się Holenderki z czasem 2:59.69.  Wart przypomnieć, że zawody w ten weekend odbywają się w holenderskim Heerenveen. Reprezentacja Niemiec zdobyła srebrny medal z czasem 3:01.96.