PŚ w łyżwiarstwie szybkim: Polki tuż za podium w Inzell

23:39, 05.12.2015 Mateusz Król

(FOT. GETTY IMAGES) (FOT. GETTY IMAGES)

Polskim panczenistkom nie udało się dzisiaj powtórzyć wczorajszego sukcesu mężczyzn. Nasze dziewczyny w biegu drużynowym znalazły się tuż za podium. Triumfowały rewelacyjne Japonki.

Dzisiaj na torze lodowym w Inzell rozgrywano konkurencje na 1000 metrów kobiet i mężczyzn, 5000 m panów i bieg drużynowy pań. W tej ostatniej konkurencji najlepsze były Japonki, które uzyskały czas 2:59.08 . Drugie Holenderki straciły do pierwszego miejsca 0.61 sekundy. Polki jechały w parze z Chinkami. Nasze reprezentantki pokonały w tym wyścigu swoje rywalki o ponad cztery sekundy. Niestety, nie wystarczyło to do zajęcia miejsca na podium. Czas 3:02.20 dał nam czwarte miejsce. Podium uzupełniły Rosjanki.

W biegu na 1000 metrów triumfował  Kjeld Nuis z Holandii. Punkty wywalczyli także nasi reprezentanci. W dywizji A 19. miejsce zajął Piotr Michalski (6 pkt), natomiast Konrad Niedźwiedzki dzięki drugiej pozycji w dywizji B, wywalczył 19 punktów. Zmagań nie ukończył Zbigniew Bródka. Dwa punkty w rywalizacji kobiet na 1000 metrów wywalczyła Natalia Czerwonka. Polka zajęła jednak odległe 8. miejsce w grupie B. Jutro na torze w Niemczech kolejne zmagania. Między innymi 1500 metrów mężczyzn, na którym złoty medal igrzysk wywalczył Zbigniew Bródka. Wyniki znajdziecie na naszej stronie.