PŚ w łyżwiarstwie szybkim: Polacy wreszcie na podium

https://www.facebook.com/szymanskijan/
https://www.facebook.com/szymanskijan/

Po dwutygodniowej przerwie do rywalizacji w Pucharze Świata wrócili panczeniści. Czas ten świetnie wykorzystali Polacy, którzy dzisiaj świętowali dwa miejsca na podium.

Karuzela pucharowa przeniosła się do niemieckiego Inzell. Dzisiaj odbyły się cztery wyścigi: sprinty mężczyzn i kobiet, 3000 m pań i bieg drużynowy panów. Najwięcej radości przyniosły nam zmagania panczenistów. W biegu na 500 metrów na trzecim stopniu podium znalazł się Artur Waś. Polak z czasem 34.97 ustąpił tylko dwóm Kanadyjczykom. Wygraną celebrował Gilmore Junio (34.86) a drugi był Alexandre St-Jean (+ 0.04).

Na trzecim miejscu znalazła się dzisiaj także drużyna naszych panczenistów. Brązowi medaliści Igrzysk Olimpijskich ścigali się dzisiaj w parze z Włochami. Biało-czerwoni byli jednak szybsi o 0.76 s. Nasi rywale zakończyli jednak te zmagania na wysokim piątym miejscu. Triumfowali oczywiście Holendrzy (3:41.27) przed Norwegami (+ 3.61).

W biegu na 3000 km punkty wywalczyły dzisiaj dwie nasze panczenistki. Luiza Złotkowska i Katarzyna Woźniak startowały w dywizji B. Pierwsza zajęła w niej czwarte miejsce, a druga ósme. W całym wyścigu triumfowała Martina Sábliková z Czech. Jutro kolejne zmagania.

Wyniki 500 m (M)

Wyniki 3000 km (K) Dywizja A | B

Wyniki biegu drużynowego (M)

Źródło: Informacja własna

 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.