PŚ w łyżwiarstwie szybkim: Polacy daleko od podium w Heerenveen

fot. Tobias Hase /PAP/EPA
fot. Tobias Hase /PAP/EPA

Za nami kolejny weekend z Pucharem Świata w łyżwiarstwie szybkim. Dziś Artur Waś nie powtórzył ostatnich sukcesów i w sprincie zajął odległe 13. miejsce. Pozostałe konkurencje również nie wyszły Polakom najlepiej.

Rywalizację sprinterów na 500 metrów wygrał Ruslan Murashov. Rosjanin dotarł na metę z czasem 34.67. Drugi Kanadyjczyk Alex Boisvert-Lacroix stracił do niego 0.09 sek. Podium uzupełnił  Espen Aarnes Hvammen (+0.19). Artur Waś nie zaliczy swojego wyścigu do udanego. Polak na mecie uzyskał czas 35.18 sek i został sklasyfikowany na 13. miejscu. W rywalizacji kobiet triumfowała Sang-Hwa Lee.

W konkurencji 1500 metrów kobiet równych sobie nie miała dzisiaj Heather Richardson-Bergsma. Amerykanka pokonała swoją rodaczkę Brittany Bowe o 0.15 sekundy. Podium uzupełniła reprezentantka gospodarzy  Marrit Leenstra (+0.83).  Luiza Zlotkowska była 14. (+ 4 sek). Na 1500 metrów 7. miejsce zajął dzisiaj Jan Szymański. Polak stracił do triumfującego Joey Mantia, 1.76 sekundy. Drugi był Denis Yuskov (+0.12) a trzeci Kjeld Nuis (+1.07).

Więcej wyników

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.