PŚ w Łyżwiarstwie szybkim: Pedersen najlepszy na 1500 m!

Zakończył się pierwszy dzień zmagań panczenistów o Puchar Świata w Seulu. Po inauguracji sezonu przed tygodniem, dzisiaj panowie mierzyli się na dystansach 500 i 1500 m.

Na krótszym dystansie ponownie najlepszy był Pavel  Kulizhnikov. Rosjanin na pięćsetnym metrze zameldował się z czasem 34,94 sek. Za jego plecami znalazł się reprezentant gospodarzy – Tae-Bum (+ 0.42). Najniższy stopień podium wywalczył kolejny zawodnik z Rosji – Ruslan  Murashov (+ 0,42). Artur Nogal zajął 10. miejsce w wyścigu B, a Piotr Michalski 18.

Nie udało się Holendrom ponownie zdominować biegu na 1500 metrów mężczyzn. Triumfatorem dzisiejszych zmagań był reprezentant Norwegii. Sverre  Lunde Pedersen z czasem 1:47.76 . Drugie miejsce wywalczył Wouter  olde Heuvel. Holender stracił do zwycięzcy 0.26 sek. Na najniższym stopniu podium stanął zwycięzca na tym dystansie sprzed tygodnia – Kjeld  Nuis (+ 0,54 sek). Najlepszy z Polaków, Konrad  Niedzwiedzki był ósmy (+ 1,06 sek) Zdecydowanie z lepszej strony zaprezentował się dzisiaj Zbigniew Bródka. Mistrz Olimpijski zajął 9. miejsce z czasem 1:49.04 . Jan Szymański był dwunasty (+ 1.90). W finale B biegł jeszcze jeden Polak. Roland  Cieślak zajął w nim ósmą lokatę.