PŚ w łyżwiarstwie szybkim: Pavel Kulizhnikov wygrywa na 1000 metrów!

fot: isu.org

Pavel  Kulizhnikov wygrał zawody w łyżwiarstwie szybkim rozgrywane w holenderskim Heerenveen na dystansie 1000 metrów! Na kolejnych miejscach na podium uplasowali panczeniści gospodarzy. Drugą pozycje zajął Kjeld  Nuis, a trzecią Hein  Otterspeer. W biegu wystąpiło dwóch reprezentantów Polski.

Pavel Kulizhnikov triumfował z czasem 1:08.77 , który pozwolił mu wyprzedzić dwóch reprezentantów Holandii. Na drugim miejscu uplasował się Kjeld  Nuis, który dobiegł na metę z czasem gorszym od Rosjanina o 27 setnych sekundy. Podium uzupełnił Hein  Otterspeer z czasem 1:09.06.

Konrad Niedźwiedzki i Piotr Michalski reprezentowali Polskę w dzisiejszych zawodach. Zajęli oni odpowiednio 15 i 20 miejsce. Niedźwiedzki stracił do triumfatora 1 minutę i 20 sekund, Michalski dobiegł ze stratą 2 minut i 63 sekund.