PŚ w łyżwiarstwie szybkim: Kulizhnikov i Richardson najlepsi na 500 m!

fot. togrow.eu
fot. togrow.eu

Dzisiaj odbył się bieg na 500 m z cyklu Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim, który odbył się na torze w Erfurcie. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Rosjanin Pavel Kulizhnikov a wśród pań Amerykanka Heather Richardson. 

Kulizhnikov wyprzedził drugiego Holendra Michela Muldera o 0.23 s. Trzecie miejsce na podium zajął drugi z reprezentantów Holandii – Gerben Jorritsma (0.54 s).  Jedyny startujący w tej konkurencji Polak – Artur Waś zajął 13. miejsce. Ma on jednak nadal szansę na podium w klasyfikacji Pucharu Świata na tym dystansie. Polak do trzeciego miejsca traci tylko 5 punktów.

Pełne wyniki biegu mężczyzn 

Wśród pań najlepiej spisała się Amerykanka Heather Richardson, który na metę dotarła z czasem 37.80 s. Drugie miejsce zajęła jej koleżanka z drużyny – Brittany Bowe (+0.13 s). Na najniższym stopniu podium stanęła Yekaterina Aydova (+0.35 s).

Pełnie wyniku biegu kobiet

Już jutro ostatni bieg w tym sezonie na dystansie 500 m. Liczymy na dobry występ Artura Wasia i awans na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej na tym dystansie. Początek biegu o godz. 14:30.

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.