PŚ w łyżwiarstwie szybkim: Jan Szymański ze złotem!

jan-szymanski-facebookPiękny weekend dla Polskich Panczenistów wciąż trwa! Po sukcesie drużynowym, Jan Szymański zdobył dziś złoty medal w wyścigu na dystansie 1500 metrów! Zawody te są wliczane do klasyfikacji Pucharu Świata!

Jan Szymański wygrał zawody z czasem 1.46,80. Na drugim miejscu uplasował się reprezentant Norwegii – Sverre Lunde Pedersen, który uzyskał czas: 1.47,13. Stawkę trzech najlepszych zawodników zamknął Holender – Thomas Krol (1.47,14). Jest to najlepszy wynik Jana Szymańskiego w karierze.

Mistrz Olimpijski z Sochi – Zbigniew Bródka (1.48,15) w dzisiejszym konkursie zajął miejsce 11. To i tak dobre osiągnięcie zważywszy, że Zbigniewowi Bródce dokucza mała kontuzja. W swojej parze przegrał z Bartem Swingsem. Ostatnim z Polaków, który wystąpił w zawodach był Konrad Niedźwiedzki. W parze wystąpił Shanim Davisem, który Polskim kibicom jest bardzo dobrze znany (wystartował w parze ze Zbigniewem Bródkom na IO w Sochi). Ostatecznie Niedźwiedzki z czasem 1.47,69 zajął 7 miejsce.

W klasyfikacji generalnej najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest Jan Szymański (4 miejsce). Prowadzi Sverre Lunde Pedersen.

Źródło: eurosport.onet.pl