PŚ w łyżwiarstwie szybkim: Irene Schouten i Seung-Hoon Lee najlepsi w biegu ze startu wspólnego!

Dzisiaj w Berlinie odbyły się również biegi z cyklu Pucharu Świata kobiet i mężczyzn ze startu wspólnego. W rywalizacji pań triumfowała Holenderka Irene Schouten, a w rywalizacji mężczyzn Koreańczyk Seung-Hoon Lee.

Na podium biegu kobiet stanęła również Kanadyjka Ivanie Blondin (+ 0,12 s) oraz Koreanka Ye Jin  Jun (+0,55 s).

W biegu udział wzięły dwie reprezentantki Polski: Aleksandra Goss zajęła 18. miejsce a Urszula Włodarczyk 22. miejsce.

Pełne wyniku biegu kobiet

W rywalizacji mężczyzn wygrał Koreańczyk Seung-Hoon Lee. Na drugim miejscu stanął reprezentant Holandii – Arjan Stroetinga (+0,44) a na trzecim zawodnik z Belgii – Bart Swings (+0,55 s).

Jedyny Polak, który wystartował w biegu – Roland Cieślak zajął 24. miejsce.