PŚ w łyżwiarstwie szybkim: Heather Richardson i Kjeld Nuis najlepsi na 1000m!

thrivesports.com

Podczas dzisiejszych zmagań na torze w Heerenveen na 1000 m wśród Pań, najlepsza okazała się Heather Richardson. Wśród Panów zwyciężył Pavel Kulizhnikov.Na sprinterskich dystansach zazwyczaj nie startują nasze panie, jednak tym razem zrobiły wyjątek.W ramach przygotowań do MŚ trzy polskie panczenistki postanowiły „potrenować” w krótkich biegach.

Kobiety

Na dystansie 1000m kobiet najlepsza okazała się Heather Richardson (1.14,87), dla której jest to drugie zwycięstwo z rzędu w biegu na jeden kilometr. Reprezentantka USA okazała się lepsza od swojej rodaczki Brittany Bowe (+0,51) i liderki PŚ – Qishi Li (+1,02). W grupie B bardzo dobre 2.miejsce zajęła Luiza Złotkowska (1.18,71). Punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata nie udało się zdobyć dwunastej Katarzynie Woźniak i dwudziestej drugiej Aleksandrze Goss.

Mężczyźni

Wśród Panów najlepiej spisał się reprezentant gospodarzy Kjeld Nuis z wynikiem 1.08,76 . Na drugim miejscu znalazł się Rosjanin Pavel Kulizhnikow (1.08,97), który wcześniej pokonał na dwukrotnie krótszym dystansie Artura Wasia.Pierwszą trójkę zamyka Nico Ihle (1.09,06). Z dobrej strony zaprezentowali się nasi panczeniści w grupie B. Piotr Michalski (1.10,58) dzięki drugiej pozycji zdobył 19 punktów PŚ. Na szóstej lokacie sklasyfikowany został Zbigniew Bródka (1.11,14), a tuż za nim Jan Szymański (1.11,15).