PŚ w łyżwiarstwie szybkim: Brittany Bow i Denny Morrison najlepsi!

Dzisiaj odbyły się finałowe zawody Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim. Zawody odbyły się na torze w Erfurcie. Najlepsza na dystansie 1000 m okazała się Brittany Bowe. Wśród panów na dystansie 1500 m triumfował Denny Morrison.

1000 m kobiet

Wśród pań na tym dystansie najlepsza okazała się Brittany  Bowe. Amerykanka na mecie pojawiła się z czasem 1:14,61 s. Na drugim miejscu znalazła się jej koleżanka z drużyny- Heather  Richardson (+ 0.52 s). Na najniższym stopniu podium stanęła Marrit  Leenstra (+ 1.17 s).

Wyniki kobiet

1500 m mężczyzn

W dzisiejszym biegu najlepszy okazał się Denny  Morrison, który na mecie pojawił się z czasem 1:46,15. Tuż za nim znaleźli się: Sverre  Lunde Pedersen ( +0.36 s) i Bart  Swings( +0.66 s). Zwycięzcą całego cyklu został Denny Morrison. Tylko cztery punkty mniej zebrał drugi Sverre Lunde Pedersen. Do  dzisiejszej rywalizacji na 1500 m wśród panów przystąpiło także trzech naszych reprezentantów: Krzysztof Niedźwiedzki, Jan Szymański i Zbigniew Bródka. Najlepiej poradził sobie Niedźwiedzki, który zajął czwarte miejsce ( 1.47,11). Ten rezultat dodał mu 90 punktów w klasyfikacji generalnej i ostatecznie szóstą pozycję w klasyfikacji końcowej PŚ na 1500 m. Jan Szymański, który dzisiaj zajął dziewiąte miejsce ( +2.20 s) ostatecznie zmagania zakończył na piątym miejscu. Tuż za nim zawody zakończył Zbigniew Bródka ( +2.39 s), który na koniec sezonu musiał zadowolić się 10. miejscem w generalce. Trzech Polaków w czołowej dziesiątce jest kolejnym potwierdzeniem mocnej pozycji naszych zawodników w tej konkurencji.