PŚ w łyżwiarstwie szybkim: Bieg ze startu wspólnego dla Schouten i Seung-Hoon!

fot. zimbio.com
fot. zimbio.com

Wczorajszym popołudniem w Norweskim Hamar miał miejsce jeszcze jeden konkurs. W biegu ze startu wspólnego wśród kobiet triumfowała Irene Schouten, a rywalizacje mężczyzn wygrał Lee Seung-Hoon. Niestety reprezentanci Polscy nie zajęli dobrych miejsc.

Bieg ze startu wspólnego wygrała pochodząca z Holandii – Irene Schouten z czasem wynoszącym: 8:47.47 sekundy. Na drugim miejscu uplasowała się reprezentantka Kanady – Ivanie Blondin (8:47.51 sekundy). Podium uzupełniła koleżanka Schouten z reprezentacji Mariska Huisman, która do zwyciężczynie straciła 0.20 sekundy.

Najlepszą z Polek była Aleksandra Goss (8:51.93 sekundy), która zajęła dopiero 21 miejsce. Tuż za nią była druga nasza reprezentantka – Urszula Włodarczyk (8:52.11 sekundy).

Pełne wyniki biegu ze startu wspólnego kobiet

Wśród panów, najlepszym okazał się być Koreańczyk Lee Seung-Hoon, który do mety dobiegł z czasem 7:50.52. Tuż za nim na mecie zameldował się reprezentant Niemiec – Marco Weber, który był gorszy od zwycięzcy o 0.30 sekundy. Na trzeciej pozycji bieg ukończył Belg – Bart Swings (7:50.87).

W tej konkurencji biegowej mogliśmy oglądać jednego Polaka. Jednak Roland Cieślak zaliczył bardzo słaby występ i z czasem 7:24.86 (zaliczył tylko 14 okrążeń na 16) zajął 25 miejsce.

Pełne wyniki biegu ze startu wspólnego mężczyzn

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.